Informacje

 
Wolne miejsca w górach na Sylwestra
PAP, 22.12.2011 | 09:39
fot. Thinkstock
Sporo wolnych miejsc noclegowych jest dostępnych w Beskidach w okresie świąteczno-noworocznym. Szefowa wydziału promocji w szczyrkowskim magistracie Sabina Bugaj poinformowała, że zarezerwowanych jest około 60-70 proc. miejsc w hotelach i pensjonatach.

Zdaniem Bugaj, z roku na rok coraz więcej turystów spędza Boże Narodzenie w Beskidach. Naprzeciw wychodzą im właściciele ośrodków, którzy dostosowują odpowiednio ofertę. Świąteczny pobyt, który obejmuje wieczerzę wigilijną, waha się od 350 zł od osoby w tańszych ośrodkach po 1100 zł za osobę w cenie promocyjnej w komfortowym hotelu.

Sporo wolnych miejsc jest w okresie Bożego Narodzenia także w Wiśle. Tamtejszy magistrat opublikował nawet na stronie internetowej miasta dokładną listę hoteli i pensjonatów, które posiadają jeszcze wolne miejsca z podaniem cen oraz numerów kontaktowych. Wolnymi pokojami dysponuje ponad 30 obiektów, zarówno niewielkich pensjonatów, jak i hoteli.

Sabina Bugaj dodała, że na Sylwestra i Nowy Rok turyści zarezerwowali około 80 proc. miejsc w szczyrkowskich ośrodkach i hotelach. Podobnie jest w innych rejonach Beskidów. "Rezerwacje trzeba jeszcze potwierdzić; wszystko będzie zależało od śniegu, bo spora grupa wypoczywających łączy zabawę z nartami" - powiedziała. W Beskidach właściciele ośrodków narciarskich starają się dośnieżyć stoki. Z pomocą częściowo przyszła im pogoda. Wprawdzie śnieg nie pada, ale mroźna aura umożliwia uruchomienie armatek śnieżnych.

W najbliższych dniach otwarte zostaną ośrodki Pilsko w Korbielowie oraz Soszów i Cieńków w Wiśle. W Beskidach praktycznie każdy turysta, niezależnie od zasobności portfela, znajdzie ofertę sylwestrową dla siebie. W Wiśle są wolne miejsca w klubach i restauracjach. Na zabawie można się już znaleźć za 50 zł od osoby. Noc sylwestrowa spędzona w komfortowym hotelu to wydatek rzędu 750 zł od osoby. Za tę cenę wliczone są między innymi śniadania i obiadokolacje, bal oraz możliwość korzystania z basenów. Większość ofert to jednak wydatek od 150 do 300 zł od osoby. Miasto organizuje także zabawę "pod chmurką" na głównym placu.

(PAP)

Oceń wiadomość

Oceń wiadomość:
0
1
2
3
4
5
Średnia ocena: 0

Opinie: 1 dodaj swoją opinię

  • 2012-01-09 08:10:52
    ~Patty

    SEeGtTcGBaFao

    With the bases loeadd you struck us out with that answer! »

Nick:*
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*
Przepisz tekst z obrazka: *

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut