Informacje

 
Narciarze w Indiach zatrzymani przez "nietypową" przeszkodę
AP, 16.02.2016 | 11:41
fot. Mesilane127 / Wikipedia.org Creative Commons
Australijscy turyści będąc na nartach w indyjskim kurorcie Gulmarg, zostali zatrzymani przez nietypową „przeszkodę” podczas zjazdu ze stoku w górach Apharwat. Zobacz, co wydarzyło się podczas bliskiego spotkania narciarzy z groźnym zwierzęciem!Turysta Owen Lansbury podczas zjazdu ze stoku zobaczył zwierzę czyhające nieruchomo w białym puchu. Był to irbis śnieżny, drapieżny ssak z rodziny kotowatych. Jest to gatunek zagrożony i na wolności żyje zaledwie kilka tysięcy osobników. Turyści mieli niezwykle dużo szczęścia, ponieważ zwierzę jest niebezpieczne i w przeszłości zdarzały się przypadki ataków na ludzi.

Ośrodek Gulmarg, w pobliżu którego miało miejsce to zdarzenie, znajduje się w indyjskim Kaszmirze. Ogromną atrakcję stanowi tu kolejka gondolowa wjeżdżająca na wysokość 3980 m n.p.m. Stacja kolejki leży kilka kilometrów od przejścia granicznego z Pakistanem.

Kaszmir jest miejscem napięć między Indiami a Pakistanem. Od ponad 50 lat "linia kontroli" nie jest uregulowana przez prawo międzynarodowe. To jedna z najbardziej zmilitaryzowanych i niebezpiecznych granic na świecie, gdzie obie strony konfliktu utrzymują swoje wojska przez cały rok.

wg

Oceń wiadomość

Oceń wiadomość:
0
1
2
3
4
5
Średnia ocena: 70

Opinie: 0 dodaj swoją opinię

Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił sie tutaj jako
pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Nick:*
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*
Przepisz tekst z obrazka: *

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut