Informacje

 
Free ski – jak mądrze skorzystać z tej promocji?
Wakacje.pl, 07.03.2016 | 10:08
fot. gorillaimages - Shutterstock
W końcówce sezonu narciarskiego można skorzystać z coraz bardziej popularnej promocji – free ski, którą organizatorzy wyjazdów przygotowują we współpracy z wybranymi ośrodkami czy regionami. Ważne, żeby sprawdzić jej zasady, bo free ski nie w każdym przypadku oznacza to samo.

Zwolenników wyjazdów na narty w drugiej połowie marca, a nawet na początku kwietnia, nie brakuje. Mniejszy tłok na stokach, dłuższe dni i dobra pokrywa śnieżna to powody, dla których część osób decyduje się na „zimowy” urlop wiosną. Nie bez znaczenia jest też fakt, że właśnie wtedy nasz wyjazd może okazać się tańszy, bo jego cena będzie pomniejszona o koszt karnetu. To duża oszczędność, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy z całą rodziną lub grupą znajomych. Mimo że ceny ski passów po sezonie są niższe niż w środku zimy, za tygodniowy karnet we włoskim Val di Sole osoba dorosła zapłaci ok. 240 euro, w Val di Fassa - 208 euro (obydwa ważne w kilku stacjach narciarskich), a w austriackim Ischgl – 209 euro (ważny w dwóch ośrodkach).

W ofercie free ski karnet otrzymamy w pakiecie. Wybierając ofertę promocyjną, powinniśmy zwrócić uwagę na warunki w niej opisane. – Panuje powszechne przekonanie, że mając free ski możemy korzystać ze wszystkich stacji narciarskich w regionie bez ograniczeń. Może oczywiście się tak zdarzyć, jeśli takie są założenia konkretnej oferty, którą wybraliśmy. Nie zawsze tak będzie. Bezpłatny karnet może obowiązywać np. dla wybranej stacji. Zawsze powinniśmy upewnić się u doradcy, u którego kupujemy ofertę, co dokładnie objęte jest promocją – mówi Klaudyna Mortka z portalu turystycznego Wakacje.pl.

Co to oznacza w praktyce? Posłużmy się przykładem. Planujemy wyjazd na narty do Włoch. Nasi znajomi jadą w podobnym terminie, w cenie mają bezpłatny ski pass obowiązujący w całym regionie. Sugerując się tą informacją, wybieramy dowolną ofertę z przekonaniem, że możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich wyciągów, skoro region ma taką promocję. I tu właśnie powinniśmy przyjrzeć się uważniej warunkom. Nasza oferta może obowiązywać tylko dla wybranych stacji. Free ski nie jest bowiem dla wszystkich obiektów noclegowych i wszystkich organizatorów. Taka promocja ma kilka składowych – termin, hotel, region, w końcu organizator wyjazdu. I tak, w tym samym czasie oferta jednego organizatora dla danego hotelu może obejmować darmowy karnet dla 5 stacji, a inne biuro podróży ma ofertę z noclegiem w innym hotelu ze skipassem dla całego regionu. Warto więc szukać ofert dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb, np. określić czy zależy nam na tak szerokiej dostępności wyciągów, czy jednak wystarczający będzie ski pass tylko dla jednego miejsca. W przypadku wyjazdów z dziećmi najczęściej wybieramy hotel blisko stoku i ważniejsze są atrakcje na miejscu i standard hotelu niż możliwość korzystania z wyciągów położonych gdzieś dalej.

We Włoszech oferty free ski dostępne są m.in. w kurortach Madonna di Campiglio – Pinzolo, Val di Sole czy Livigno, a w Austrii np. w Karyntii.

Tekst: Wakacje.pl/udm

Oceń wiadomość

Oceń wiadomość:
0
1
2
3
4
5
Średnia ocena: 0

Opinie: 0 dodaj swoją opinię

Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił sie tutaj jako
pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Nick:*
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*
Przepisz tekst z obrazka: *

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut